Rezvani – amerykańska firma znana do tej pory głównie z produkcji aut sportowych, zaprezentowała właśnie model kuloodpornego pojazdu, który poradzi sobie w każdych warunkach terenowych.

W najbogatszej wersji, która kosztuje milion złotych, to monstrum napędza silnik o mocy 500 koni mechanicznych, o pojemności 6,4 litra V8. Nazwa TacticalUrbanVehiclewskazuje, że najprzyjemniej tym czołgiem walczy, przepraszam, jeździ się w mieście. To skrzyżowanie Hummera, Nissana Patrol i pojazdu wojskowego magazyn „The Sun” nazwał najbardziej ekstremalnym SUV-em dla rodziny. Prędkość maksymalna nie zachwyca – to zaledwie 130 km/godz. Ale waga – 2600 kg – robi swoje. Nawet samochód mecenasa Jacka Kondrackiego waży mniej.

Auto o futurystycznych kanciastych kształtach jest w pełni opancerzone, szyby są rzecz jasna kuloodporne, a opony odporne na przestrzelenie. Aby jechało nam się raźniej, pod podłogą zamontowano pancerny kevlarowy panel; dodatkową osłonę otrzymały chłodnica i zbiornik paliwa.

W środku jest… jakby luksusowo. Przed oczami kierowcy umieszczono wyświetlacz, czyli przezroczysty system HUD, który wyświetla nawigację, prędkość, wiadomości tekstowe, poziom paliwa, kalendarz, ostrzega o ograniczeniach prędkości. Skórzana tapicerka, w opcji napęd na cztery koła.
Jak się prowadzi? Niestety, nie mieliśmy okazji spróbować. Podobno reaguje błyskawicznie jak samochód wyścigowy.W opcjach dodatkowych przewidziano kamerę podczerwieni. Dla jazdy po najtrudniejszym terenie skonstruowano wersję Off-Road Extreme Package. Wersja podstawowa kosztuje 178,5 tys. dolarów, czyli przeszło 650 tys. złotych.

„Czołgi” już można zamawiać – pierwsze dostawy spodziewane są przed Nowym Rokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here