Drewno- najstarszy materiał budowlany na świecie. W aranżacji wnętrz jest niezastąpione, zwłaszcza jeśli pochodzi z odzysku. Trend Reclaimed wood doceniają nie tylko architekci, ale i ekolodzy. Z odzyskanego, starego drewna można przecież wyczarować wszystko, nie wycinając lasów.

To mogły być drzwi stodoły, albo dno beczki z winem, stara łódź lub konar powalony przez burzę. Jakie niesamowite historie możesz opowiedzieć swoim gościom, oprowadzając ich po domu! Pochodzenie drewna, z którego wykonany jest sufit, podłoga, meble może być fascynującą podróżą w przeszłość.Sielski klimat, który zachwyca nas na wsi lub na spacerze w lesie, można przenieść do własnych czterech kątów. Stare drewno pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w klimacie rustykalnym, skandynawskim jak i industrialnym. Doskonale komponuje się z marmurem, granitem czy stalą. Ale nie tylko wygląd ma znaczenie. Reclaimed wood wyraźnie poprawia samopoczucie. Naukowcy dowiedli, że otaczanie się drewnem obniża tętno, uspokaja, a w połączeniu z naturalnym światłem i zielenią stwarza idealne warunki do pracy i wypoczynku.
Z surowego drewna z odzysku można wykonać parkiety, ozdobne belki stropowe, meble, zagłówki łóżek i wiele dekoracyjnych dodatków.
Takie wiekowe drewno  jest gęstsze i mocniejsze od świeżo ściętego drzewa, a przy tym to rozwiązanie przyjazne środowisku i tanie. Czego chcieć więcej?

Zobaczcie przykłady zastosowania Reclaimed wood:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here