Dzieła mistrzów malowane na skórze, całość zapinana na zamek i magnes. A do tego kieszonki, niebanalne ordery i kolor, dużo koloru… Obok torebek Agnieszki Madaj po prostu nie da się przejść obojętnie.

Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. Kierunek?Projektowanie form użytkowych. Zdobyła tez dyplom na Akademii Sztuk Wizualnych
w Poznaniu (specjalność: Stylista stroju i konfekcji). Projektowała meble, malowała na szkle, drewnie i płótnie. Robi również lalki anioły. Ale to torebki doprowadziły do niej Tropicieli Luksusu.

– Pierwsze torebki robiłam dla siebie we wczesnej młodości z płótna. Zawsze były malowane, zdobione koralikami, gipiurami i drobnym haftem. Z czasem płótno zamieniłam na skórę – mówi nam Agnieszka Madaj z Pabianic.  Torby są bajeczne, kolorowe, energetyczne, jak ich autorka. Przygotowanie torebki to żmudny, kilkudniowy proces. Każdy egzemplarz to wiele godzin ciężkiej pracy. – Dziś torebki powstają z najlepszych włoskich skór, sprowadzanych specjalnie dla mnie. Podszewki to także profesjonalny, kaletniczy produkt włoski, tak jak wszystkie karabińczyki, kółeczka, zaczepy, przelotki. Używam najlepszych na świecie, niezwykle odpornych na zużycie, japońskich zamków. Torebki są zawsze personalizowane, przed przystąpieniem do pracy, muszę porozmawiać z przyszłą właścicielką – tłumaczy Agnieszka Madaj.

Każda sztuka to unikat robiony na zamówienie. Spod ręki artystki wyszło takich torebek ponad tysiąc. – Najwięcej klientek mam w Polsce, ale wysyłam też moje torebki na cały świat. Od Stanów Zjednoczonych, przez RPA aż po Australię. Ceny 1200 -1500 zł za sztukę.Całą pracę wykonuję w swojej pracowni, która jest wydzieloną częścią domu. Specjalnie dla klientek stworzyłam na FB Centralny Port Torebkowy, na którym zamieszczam wszelkie nowości. Od jakiegoś czasu torebki są sygnowane moim logo Agnieszka Madaj Unique jako potwierdzenie autentyczności.

 

Elegancka torebka z ręcznie malowanym portretem Charliego Chaplina z kotkiem
Uszyta z naturalnej skóry w kolorze czerni, bieli i jasnej szarości. Wnętrze wykończone czarnym denimem. Dwie kieszenie plus mała na smartfona, dopinany karabińczyk na klucze plus dopinany Order „Kociego Prezesa”.

Torebka z ręcznie namalowanym tematem wg Klimta „Portret Adeli Bloch-Bauer”
Uszyta z naturalnej cienkiej, lekko gniecionej skóry w kolorze niebieskiego kobaltu. Wnętrze wykończone czarnym denimem. Dwie kieszenie plus mała na smartfona. Całość zapinana na zamek. Długi szeroki pas do noszenia na ramieniu.

Mała, letnia torebka z ręcznie namalowanym
na skórze tematem wg Hundertwassera

Torebka z ręcznie namalowanym na skórze portretem Marilyn Monroe
Uszyta z naturalnej skóry w kolorze różu magenty, lodowego błękitu, granatu z kroplą srebra. Wnętrze wykończone żakardową podszewką kaletniczą.Torebka została odznaczona Orderem „Happy Birthday Mr. President”. 

Zgrabna torebka z ręcznie namalowanym na skórze portretem dziewczynki – aniołka w okularach

Torba z tematem wg Chagalla pt. „Ślub koło wieży Eiffela”

Torebka z ręcznie malowanym na skórze obrazem
wg Jerzego Nowosielskiego pt. „Pływaczki”
Torebka pt. „Scarlet” z portretem Vivien Leigh

Uszyta z naturalnej skóry w kolorze koralowej czerwieni, czerni, z kroplą złotego kremu. Wnętrze wykończone wzorzystą podszewką plus order: „Pomyślę o tym później”. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here