Gotowanie to sztuka, zwłaszcza w taaakim teatrze. Holenderski designer Robert Kolenik stworzył niezwykłą wyspę kuchenną, która jest jednocześnie ogromnym akwarium. Podświetlona na niebiesko woda i pływające w niej ryby dają niesamowity efekt!

Założyciel pracowni Kolenik Eco Chic Design –  jest jednym z czołowych holenderskich projektantów znanych na całym świecie. Robert Kolenik studiował marketing, by później dołączyć do firmy budowlanej swojego ojca jako specjalista od modernizacji obiektów.

Projekty holenderskiego designera Roberta Kolenika zdobywają uznanie na całym świecie

W 2008 r. założył studio Kolenik Eco Chic Design, którego architekci pracują dzisiaj dla najbardziej luksusowych hoteli, restauracji i prywatnych willi. Jednym z ich bardziej znanych projektów jest futurystyczna wyspa kuchenna Ocean Kitchen- idealne połączenie piękna i fukcjonalności. A do tego… sprytna iluzja optyczna.

Na blacie znajdziemy niewielki zlew i kuchenkę na trzy palniki. Od strony wewnętrznej szafki i półki. Dzięki zastosowaniu specjalnie ułożonych luster, akwarium w kształcie litery „L” umieszczone pod blatem, wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości. Całość przykryta jest elegancką płytą,a szkło, w połączeniu z mleczną płytą nadaje całości nowoczesnego charakteru.

Akwaria, kiedyś nudny dodatek w PRL-owskich wnętrzach, dzisiaj coraz częściej pojawiają się w roli głównej w loftach, eleganckich restauracjach i nowoczesnych salonach.
W oceanicznej wyspie zaprojektowanej przez Kolenika wystarczy, że naciśniemy przycisk, by specjalny mechanizm uniósł blat do góry, rozdzielając strefę akwarium od strefy kuchennej. Przy otwartej na salon kuchni robi to niesamowite wrażenie.
Jeśli marzy Ci się taka kuchnia i kawa niemal na środku „oceanu”, możesz zamówić wyspę na wymiar poprzez stronę internetową projektanta.

VK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here