Odwieczne marzenie człowieka o lataniu w powietrzu jak ptak może się spełnić. Bo nawet dziecko poradzi sobie w Tunelu Aerodynamicznym. Takich miejsc jest
w Polsce zaledwie kilka. My odwiedziliśmy Flyspot w Warszawie.

Nie trzeba wsiadać do samolotu, czy paralotni. Nie trzeba nawet uprawiać sportów ekstremalnych, by przeżyć równie ekscytującą przygodę. We Flyspot Indoor Skydiving każdy chętny może wznieść się w powietrze bez ponoszenia ryzyka jakie niosą ze sobą sporty lotnicze. W budynku położonym na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego, zaprojektowanym przez najlepszych polskich architektów znajduje się specjalny tunel aerodynamiczny. Rozwiązania technologiczne zastosowane we Flyspot zostały opracowano w centrum kosmicznym Politechniki Berlińskiej, a urządzenia umieszczone w tunelu dostarczyły firmy Howden oraz Siemens – niekwestionowani liderzy w swojej branży.

Jak to działa?
  Szkolenie jest krótkie – załóż specjalny skafander, kask, pamiętaj o wiązanych butach, które nie spadną w czasie lotu, włóż do uszu zatyczki i czekaj na swoją kolej 😉 W szklanym walcu potężne wentylatory wytwarzają wiatr o prędkości ponad 300 km/h, dzięki czemu ludzie mogą unosić się w powietrzu na wysokości kilku a nawet kilkunastu metrów! Budując tunel wykorzystano technologię opracowaną przez niemiecką firmę Indoor Skydiving Germany GMBH. Jeden lot w tunelu trwa 1,5 minuty, czyli trochę więcej niż czas swobodnego spadania w dwóch standardowych tandemowych skokach spadochronowych z wysokości 4000 metrów. Trzeba pamiętać, że latanie w tunelu to wbrew pozorom spory wysiłek fizyczny i 90 sekund takiej dawki adrenaliny i endorfin w zupełności wystarczy.

Dzieci we Flyspot
   Batman, Superman i Spiderman latają, wróżki także można spotkać w powietrzu. Dlatego dzieci bardzo często marzą o lataniu. W tunelu aerodynamicznym pod opieką instruktora mogą pofrunąć już 3 latki i jest to w pełni bezpieczne. Moc tunelu jest wtedy ograniczana do odpowiednio niższego poziomu.

Ile to kosztuje?
   Jedna osoba do 18 roku życia może polatać w tunelu dwa razy za 199 zł (Junior Starter).
Z kolei oferta rodzinna Family Pro to już 12 lotów (max 2 os. dorosłe i min 1 os poniżej 18 lat) – cena 1269 zł.
Termin lotu można zarezerwować tutaj Flyspot

WARSZAWA     

ul. Wspólna Droga 1
05-850 Mory k. Warszawy

KATOWICE
ul. Chorzowska 100
40-101 Katowice

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here