W ostatnich dniach powtarza, że media zorganizowały jego rodzinie prawdziwą „ścieżkę zdrowia”. Problem w tym, że to sam minister Łukasz Szumowski robi w życiu zbyt wiele dziwnych interesów. Ostatni trop zaprowadził nas do Suwałk, skąd pochodzi Daniel O. podejrzewany o stworzenie gigantycznej piramidy finansowej. Co łączy go z profesorem nauk medycznych? Zamiłowanie do pieniędzy i spółka Necor, która wyemitowała co najmniej 3 serie obligacji… bez pokrycia.

Chcieli budować klinikę

Dzisiaj Łukasz Szumowski kreuje się na ofiarę byłego trzecioligowego piłkarza Daniela O. Twierdzi, że biznes z nim „nie wypalił”. Kłopot polega na tym, że w czasie, kiedy żona ministra- Anna Szumowska posiadała 97 proc. (i według KRS posiada nadal), Necor, sp. z o. o. sprzedał przynajmniej sześć obligacji wartych ponad 340 tys. zł. Decyzje o przydziale tych kwitów podpisywał od czerwca 2017 r. prezes Daniel O. Nabywcy, zgodnie z umową, próbowali po roku odsprzedać spółce te papiery, aby odzyskać zainwestowane środki wraz z odsetkami. Bez skutku, bo… obligacje okazały się bez pokrycia.

Spółka Necor, w której występuje nazwisko żony ministra, chciała budować klinikę kardiologiczną w Bielsku Podlaskim. Szukano inwestora i wtedy znajomy lekarz pochodzący z Suwałk polecił podobno Szumowskim Daniela O. Młody, były piłkarz miał pieniądze więc szybko podpisano z nim umowę. W spółce Necor (z ograniczoną odpowiedzialnością i komandytowa) można znaleźć nie tylko nazwisko Anny Szumowskiej, ale i samego Łukasza Szumowskiego. Był komandytariuszem przynajmniej od 28 sierpnia 2015 r. do 21 marca 2017 r. z udziałem 31 proc. w części z o. o.

Rozdzielność majątkowa i już

Daniel O. pojawił się w spółce Necor dokładnie tego samego dnia co przyszły minister, czyli 28 sierpnia 2015 r. i od razu został formalnym prezesem spółki. Z danych KRS wynika, że Anna Szumowska została komandytariuszem w dniu, kiedy wykreślono z rejestru jej męża. Dzisiaj żona ministra nadal widnieje w KRS, jako komandytariusz oraz właścicielka 97 proc. udziałów Necor, spółka z o. o.
Minister zdrowia tłumaczy, że nie ma wpływu na interesy prowadzone przez żonę, gdyż od 2008 roku małżonkowie mają rozdzielność majątkową. Niestety i tutaj jest pewna nieścisłość. Jak zauważył były poseł Zbigniew Nowak w aktach spółki #Necor, którą Łukasz Szumowski założył z gangsterem z Suwałk przy nazwisku Anna Henryka Szumowska widnieje informacja: „małżeńska umowa majątkowa: TAK od 21 marca 2017 r.”. Błędny zapis czy znowu minister Szumowski mija się z prawdą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here