Po serii wypadków samolotów Boeing 737 Max- kilkaset tych maszyn na świecie zostało uziemionych. Od marca Maxy nie mogą latać także nad Polską, Klienci Biura Podróży ITAKA z tego powodu dowiedzieli się właśnie, że nie polecą na upragnioną Majówkę na Wyspy Zielonego Przylądka. 

„Oman też odwołany. Niestety oferta zastępcza bardzo słaba”- pisze Iwona Cyndecka na facebookowej grupie „Hotele z całego świata”. „Pieniądze oddadzą, ale urlop majowy na Wyspach Zielonego Przylądka zmarnowany” – dodaje na tym samym forum Joanna Baran. Obie były już gotowe na spotkanie z Afryką. Miały być białe dziewicze plaże, błękitne wody, skarby rafy koralowej i księżycowe równiny. Wczasów w maju nie będzie.
– Wycieczki na Wyspy Zielonego Przylądka można za to rezerwować od czerwca. Boeingi 737 Max nie latają, ale rozważamy współpracę z innym przewoźnikiem. Prawdopodobnie będzie to Blue Panorama Airlines – włoska linia lotnicza – mówi Tropicielom Luksusu Ewa Domagała z Biura Podróży ITAKA.

Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o wstrzymaniu lotów boeingów 373 Max – po tym, jak identyczne samoloty rozbiły się w Indonezji i Etopii kilka minut po starcie. Przyczyną było prawdopodobnie wadliwe oprogramowanie, którego naprawa i certyfikowanie przez władze lotnicze może potrwać… nawet do września.
Jak w tej sytuacji planować wakacyjny wypoczynek? Z przewoźnikami latającymi dotąd „maksami” podpisały kontrakty największe polskie biura podróży: Itaka, Rainbow, TUI, Coral Travel.

Jeśli wyelimonowanie lotów boeingami 737 Max będzie się przedłużać, można spodziewać się chaosu w połączeniach turystycznych. Warto już dziś sprawdzić swoje uprawnienia w przypadku opóźnienia czy odwołanego rejsy. Od kwietnia przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego działa Rzecznik Praw Pasażerów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here