O gustach się nie dyskutuje, ale kto mówi, że zamierzamy dyskutować? Po prostu wyrażamy nasz pogląd i zaczynamy nowy cykl – RankingiTropicieli. Na początek typujemy naszą piątkę najpiękniejszych dużych SUVów.

 

Niektórzy twierdzą, że w SUV-ach nie ma nic pięknego, ale my jesteśmy innego zdania – wszystko zależy do projektanta.Oferta jest bardzo duża i tak naprawdę być może powinniśmy dać szansę dziesięciu modelom, a może i więcej, ale uważamy, że piątka to szczęśliwa cyfra – zobaczcie dla kogo? ?

1️⃣ Bezdyskusyjnie: Range Rover Velar

– model pomiędzy RR Evoque a RR Sport. Samochód, który bez cienia wątpliwości można nazwać dizajnerskim – to jeden z tych nielicznych SUV-ów, które stanowią pomost między autami terenowymi i tymi, które w teren się nie wybierają. Niski, długi, z niezbyt drapieżnym przodem i diabelnie elegancki #Velar sugeruje, że można nim podjechać pod paryską operę, ale jeśli znajdzie się na bieszczadzkich bezdrożach, też da sobie radę. Można powiedzieć, że to awangarda nowego stylu!

?2️⃣ miejsce drugie- Alfa Romeo Stelvio.

Odrobinę niedoceniany za całokształt, w kategorii styl i uroda może uchodzić za Mistera! Samochód spory, ale nie aż tak, żeby blokować dwa miejsca parkingowe, a jednocześnie stanowiący znakomitą ofertę dla rodzin, zainteresowanych wakacyjnymi wypadami za horyzont. Opływowy kształt może niezbyt wpisuje się w kanciaste i futurystyczne trendy, promowane przez azjatyckich producentów, ale stanowi zacny hołd dla tradycji, wyznaczonej niegdyś przez BMW czy Mercedesa. Piękny i wygodny SUV. No i z zacną legendą.

?3️⃣ Volvo XC90, ładny z przodu, z tyłu trochę dziwny, jakby przyciężki – panel świateł dominuje nad całością, a to nie wpływa na urodę. Mimo wszystko, największy SUV Volvo to bardziej dzieło dizajnu niż inżynierii użytkowej i za to dajemy szwedzkiej marce duży➕. Nieco kanciasty, pozbawiony azjatyckich udziwnień (choć właściciel urzęduje w Chinach), model XC90 to doskonała oferta dla konserwatystów, ceniących sobie wartości ponadczasowe. Może gdyby gama silników była trochę obfitsza… Ale o walorach technologicznych mieliśmy tu nie wspominać! ?

?4️⃣ Maserati Levante: w jakimś sensie podobny do Stelvio, choć z przodu to już zupełnie inna bajka – majestatyczny i drapieżny grill Maserati znacznie różni się od grilla AR w kształcie serka typu klinek. No i rozmiarami Levante też bije Stelvio, przy czym dla przeciętnego użytkownika polskich dróg to akurat nie jest zaletą. No, ale czy Maserati to naprawdę samochód dla przeciętnego użytkownika? Tak czy inaczej pierwszy SUV tej marki to naprawdę dzieło sztuki, choć rzadko spotykane na naszych drogach.

?5⃣ Ostatni w naszym rankingu Mercedes-Benz GLE Coupe: Może i nawiązuje do sylwetki BMW X6, ale w sposób twórczy – to nie jest plagiat, ale interpretacja. Samochód, który na pierwszy rzut oka kojarzy się z wartościami zwykle przeciwstawnymi – luksusem i wyczynem sportowym. Łapczywie wysunięty przód i dyskretnie wydłużony tył, to przepis na auto sportowe dla… przedstawicieli wyższego szczebla biznesowego. No i ten pożerający wiatr grill. Auto naprawdę robiące wrażenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here