„Mam już 7 lat i chcę mieć komórkę! – znacie to? Odpowiedzi mogą być dwie: #NIE, bo jesteś jeszcze za mały. #TAK, ale może na początek zacznijmy od… inteligentnego #ZEGARKA.

#Smartwatch to nie tylko mierzenie czasu, ale telefon i GPS w jednym:

➡Inteligentne zegarki połączone są z telefonem rodzica.

➡Pozwalają ustalić lokalizację dziecka i podnoszą alarm kiedy maluch oddali się poza ustaloną, bezpieczną strefę.

➡W pamięci smartwatcha zapiszesz numery telefonów, z którymi dziecko w prosty sposób może się połączyć.

➡Jest też przycisk SOS, gdyby pociecha potrzebowała naszej natychmiastowej pomocy.

I chociaż wiele dostępnych na rynku zegarków z systemem GPS dla dzieci pochodzi z Chin, to jakość , wierząc opiniom internautów, jest zaskakująco dobra. Wybierając taki zegarek zwróć uwagę nie tylko na wbudowane funkcje czy kolorystykę. #Smartwatch wymaga, jak to „komórka” ładowania, a kilkulatek, zwłaszcza na początku, raczej nie będzie o tym pamiętał. Dlatego przy zakupie pytaj o żywotność baterii (średnio są to 2-3 dni). No i pamiętaj, że aby dziecko mogło z zegarka dzwonić, musi w nim być karta SIM i wykupiony pakiet rozmów.

Który model wybrać? Oto subiektywny Ranking Tropicieli:

1⃣ #CalmeanChildWatchTouch V80 ?(270-300 zł)

Zegarek z telefonem i lokalizatorem jest gotowy do użycia bezpośrednio po rozpakowaniu. Ma wbudowaną kartę SIM oraz przypisany numer telefonu i dlatego stawiamy go na podium. Wystarczy zarejestrować sprzęt na stronie internetowej producenta oraz dodać numery telefonu do listy kontaktów. Miesięczny koszt pakietu rozmów (30 minut) oraz 30 SMS wychodzących do rodziców to 9,90 zł.

2⃣ Alcatel Move Time SW10 ?(250 ZŁ)

Wodoodporny smartwatch w przyjemnych pomarańczowo-niebieskich barwach. Zegarek jest kompatybilny z systemem Android i iOS. Dzięki dedykowanej aplikacji rodzic zostanie poinformowany gdy pociecha opuści bezpieczną strefę. Zegarek nie ma sim-locka, obsługuje karty wszystkich krajowych operatorów

3⃣ #SmartwatchART AW-K02 ?(ok. 160 zł)

Przyznaliśmy trzecie miejsce ze względu na… tradycyjny, ciekawy dla dziecka cyferblat! To telefon, zegarek, lokalizator, a do tego z latarką i grą edukacyjną. Smartwatch jest kompatybilny z systemem iOS oraz Androidem.

4⃣ #SmartwatchGarettKids 3 ?(ok. 260–300 zł)

Ma standardowe funkcje telefonu, zdalny podsłuch, wyznaczanie terytorium przebywania dziecka (geoogrodzenie), odtwarzanie trasy, wysyłanie notatek głosowych i duży, kolorowy wyświetlacz. Wymaga zainstalowania aktywnej karty microSIM bez kodu PIN

5⃣ #ZegarekGpsKlug Q60  ?(240 zł)

Idealny dla aktywnych dzieci w wieku szkolnym. Funkcje: lokalizacja, przycisk alarmowy SOS, komunikacja telefoniczna, wirtualne ogrodzenie oraz historia tras. Urządzenie zapamiętuje do trzech miesięcy wstecz trasy przebyte przez dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here