To się po prostu nie zdarza. Kolekcjoner z Nouvion we Francji wyłożył 15 tys. funtów, żeby kupić na aukcji… rekwizyt z popularnego serialu!  Zszokowani są nie tylko pracownicy domu aukcyjnego.

Obraz „Upadła Madonna z Wielkim Cycem” pędzla fikcyjnego malarza Van Clompa powstał na potrzeby brytyjskiego serialu „Allo Allo”. Dzieło przez większość odcinków wisiało
w kawiarni Rene Artois, ukryte pod reprodukcją „Słoneczników” Vincenta van Gogha.

Obraz przedstawia rozebraną do połowy młodą kobietę, okrytą częściowo czerwoną narzutą, na tle brązowej zasłony z prawej strony i zatoki pośród gór z lewej. Dzieło było
w serialu uważane za wyjątkowo cenne i bohaterowie chcieli je przywłaszczyć, aby w ten sposób zapewnić sobie godne życie po wojnie.
Gdy zakończyły się zdjęcia do serialu oryginalny obraz trafił do scenografa – Shauna Moore’a, który w kwietniu 2007 wystawił go na aukcję i sprzedał za 4 tys. funtów.

Niedawno telewizyjny rekwizyt po raz kolejny trafił pod młotek.Prowadzący aukcję Andy Stowe przyznaje, że 15 tys. funtów uzyskanych z jego sprzedaży to więcej niż często udaje mu się wylicytować za dzieła uznanych mistrzów malarstwa!
„Upadłą Madonnę z Wielkim Cycem” z serialu „Allo Allo” kupił mieszkaniec miasteczka Nouvion, w którym rozgrywała się akcja serialu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here