Pandemia nie musi być czasem straconym. Zaplanuj podróż marzeń, ale najpierw sprawdź czy masz aktualne dokumenty. By zrobić zdjęcie do paszportu, dowodu osobistego czy prawa jazdy nie musisz nawet wychodzić z domu. Trzech braci z Warszawy znalazło sposób, by każdy sam w kilkadziesiąt sekund mógł sobie zrobić profesjonalne zdjęcie biometryczne. Z ich internetowej platformy PhotoAiD korzysta już cały świat ! Do końca marca możesz skorzystać i Ty- bezpłatnie.

Bracia Młodzcy zaczynali siedem lat temu od sieci budek do szybkiego robienia i wywoływania zabawnych fotografii. Gdy w czasie lockdownu firma z dnia na dzień straciła możliwość zarabiania na podstawowym biznesie, postanowili rozwinąć się online. Wiedzieli, że większość stacjonarnych punktów fotograficznych była zamknięta, a bez ważnego dokumentu trudno załatwić cokolwiek w banku, urzędzie, czy wyjechać za granicę. – Zamiast płacić kilkadziesiąt złotych u fotografa, można zrobić urzędowe zdjęcie w domu, przy użyciu internetowej kamerki czy smartfona. Później wczytać je do naszego systemu, a ten sam usunie niepotrzebne tło i dobierze odpowiednią wielkość zdjęcia, tak by spełnić formalne wymagania. PhotoAiD.com pojawiło się w sieci w listopadzie 2019 roku, a niedługo potem powstała aplikacja na Androida – mówi Tomasz Młodzki współzałożyciel firmy FunFotos.

System jest dziecinnie prosty. Wybierasz potrzebny Ci dokument, czytasz jak pozować, czego unikać, a następnie robisz zdjęcie, wczytujesz do systemu i…w kilka sekund otrzymujesz spełniające wszystkie wymogi zdjęcie do dowodu, paszportu, legitymacji szkolnej.

Nad PhotoAiD bracia pracowali jeszcze przed pandemią, ale traktowali to jako poboczny projekt. Teraz przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim skoncentrowali się na tym, w co zawsze wierzyli, ale na co wcześniej nie mieli czasu. – Gdy traci się ponad 90% przychodów z dnia na dzień, można się popłakać, ale my woleliśmy zakasać rękawy, wykorzystać to, czego się do tej pory nauczyliśmy i wziąć się do roboty. Stanowimy różnorodne trio. Każdy jest wizualnie i charakterologicznie inny. Ja kończyłem prawo, jeden brat matematykę i informatykę, a drugi matematykę i filozofię. Działamy razem już 10 lat. Rodzina jest siłą – dodaje Tomasz Młodzki.

Do 31 marca br. zdjęcia do dokumentów można zrobić za darmo.

Z platformy PhotoAiD do robienia zdjęć urzędowych korzystają już klienci
z ponad 30 krajów, w tym z USA, Kanady, Brazylii, Chile, Peru i RPA. Podczas lockdownu bracia otworzyli też lokalny punkt druku zdjęć w Bostonie. To dla tych, którym nie wystarczy elektroniczna wersja fotki. – Odpowiadamy naszym klientom w ich języku, znamy wymagania dotyczące zdjęć, których potrzebują i procedury wnioskowania o dokumenty w ich kraju. Mamy zaplecze do takiej obsługi, ponieważ nasza druga firma VocApp, prowadząca serwis Fiszkoteka.pl, specjalizuje się w kursach językowych
– mówi Tomasz. Jestt przekonany, że PhotoAiD to projekt z dużym potencjałem i paradoksalnie prezent od COVID-a. A plany na przyszłość? Stać się globalnym liderem na rynku zdjęć biometrycznych!

Właścicielem strony jest passport-photo.online, a serwis dostosowano do zasad RODO. Nie ma możliwości, by nasze portrety zostały wykorzystane do niecnych praktyk, bo administrator nie przechowuje wgranych na serwer zdjęć bez wyraźnej zgody użytkownika.

Zdaniem Ministerstwa Cyfryzacji segment klientów – zwolenników zdjęć elektronicznych – będzie się rozwijał. Bracia Młodzcy w dobie pandemii postanowili wyjść im naprzeciw. Do 31 marca 2021 r. zdjęcia do dokumentów na PhotoAiD można zrobić za darmo. Pandemia trwa już wiele miesięcy, warto zerknąć czy przez ten czas nasz dowód, paszport, legitymacja szkolna nie straciły ważności.

PhotoAiD pozwala zrobić zdjęcia do dokumentów we własnym domu – za pomocą
smarfona lub kamerki internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here